Sylvia, Dingdong big winners sa 31st Star Awards for TV

Timmy Basil

MANILA - Malampuson ang Gabi Ng Parangal sa 31st Star Awards For Television nga gipahigayon Nob. 12, sa Henry Lee Irwin Theater sa Ateneo de Manila University. 

Hosts ang managsuong Ruffa at Richard Gutierrez kauban si Jodi Sta. Maria og Robi Domingo. Gikanta nilang Ronnie Liang, Jason Dy, Kris Lawrence, Radha og Jessa Zaragosa ang mga teleserye themesongs; sing and dance  sad sila si  Elmo Magalona ug Janella Salvador kauban ang Boyband.Ph. 

Isip tribute sa Ading Fernando Lifetime Achievement Awardee nga si Vic Sotto, inawitan siya nila Vina Morales and The Company.

Si Martin Andanar ang Excellence In Broadcasting; Longest Running Daytime Drama Anthology ang Maynila og German Moreno Power Tandem ang duha ka sikat nga loveteam sa kasmatangan, ang  JoshLia (Joshua Garcia & Julia Barretto) og Roc San (Rocco Nacino & Sanya Lopez). 

Matan-aw ang kinatibuk-an sa nahisgutang awards sa ABS-CBN’s Sunday’s Best, sa Nobyembre, 19 sa gabii after Gandang Gabi Vice.

Big winner sila si Sylvia Sanchez (Best DramaActress or the Greatest Love). Nag-tie naman sa pagka-Best Drama Actor si Dingdong Dantes (Alyas Robin Hood) og Ruru Madrid (Encantadia).

Ang ubang mga mananog mao ang mosunod:
 
Best TV Station: ABS-CBN 2

Best Primetime Drama Sries: (TIE) La Luna Sangre (ABS-CBN 2) AND Alyas Robin Hood (GMA 7)

Best Daytime Drama Series: The Greatest Love (ABS-CBN 2)        
      
Best Drama Actress: Sylvia Sanchez (The Greatest Love/ABS-CBN 2)             

Best Drama Actor: (TIE) Dingdong Dantes (Alyas Robin Hood/GMA 7) AND Ruru Madrid (Encantadia/GMA 7)

Best Drama Supporting Actress: Aiko Melendez (Wildflower/ABS-CBN 2)

Best Drama Supporting Actor: Daniel Fernando (Ikaw Lang Ang Iibigin/ABS-CBN2)

Best Child Performer: Nayomi “Heart” Ramos (My Dear Heart/ABS-CBN 2)

Best New Male TV Personality: Tony Labrusca (La Luna Sangre/ABS-CBN 2)

Best New Female TV Personality: Mikee Quintos (Encantadia/GMA7)

Best Drama Anthology: Ipaglaban Mo (ABS-CBN 2)

Best Single Performance By An Actress: Maricel Soriano (MMK-Baso/ABS-CBN 2)       

Best Single Performance By An Actor: (TIE) John Estrada (MMK-Mansanas at Juice/ABS-CBN 2) AND Alden Richards  (Eat Bulaga Lenten Special/Kapatid/GMA 7)

Best Public Service Program: Wish Ko Lang (GMA 7)

Best Public Program Host: Vicky Morales (Wish Ko Lang/GMA 7)

Best Gag Show: Goin’ Bulilit (ABS-CBN 2)

Best Comedy Show: Pepito Manaloto (ABS-CBN 2)

Best Comedy Actor: Jobert Austria (Banana Sundae/ABS-CBN 2)

Best Comedy Actress: Ai Ai delas Alas (Hay! Bahay!/GMA 7)

Best Musical Variety Show: ASAP (ABS-CBN 2)

Best Variety Show: Sunday Pinasaya (GMA 7)

Best Female TV Host: Marian Rivera (Sunday Pinasaya/GMA7)  
  
Best Male TV Host: Vice Ganda (It’s Showtime/ABS-CBN 2)

Best Game Show: Wowowin (GMA 7)